Duke treguar 1 to 10 of 12 blog articles.
3562 shikime · 220 days ago

http://images.ranini.tv/650722a4-746e-4a19-9ee1-1c58a4b22009.jpg

Historia e bazuar në një ngjarje të vërtetë vjen me një kast të mrekullueshëm aktorësh. Njihuni më shumë me ta!

Asli Enver ka lindur në Londer më 10 maj 1984 dhe ka jetuar atje deri 12 vjeç. Babai i saj është nga Qipro turke, emigrant në Britani ku dhe u takua me nënën e aktores, e cila është nga Turqia por ishte vendosur në Londër për studime.

Asli ka studiuar për aktrim. Mini rolin e saj të parë e pati në filmin “Uzay sitkomu”. Më pas u bë pjesë e serialit “Hayat bilgisi”, ndërsa në “Kavak yeller” ju besua roli kryesor për 5 sezone, dhe ja doli me sukses. Asli ka vijuar me projekte të tjera në karrierën e saj si aktore, duke qenë pjesë e serialeve “Suskunlar”, “Kayip” apo “Dielli i dimrit”.
Seriali i fundit në të cilin është angazhuar aktorja është “Nusja nga Stambolli”, ku interpreton krah aktorit Ozcan Deniz. Enver nuk është vetëm një aktore e shkëlqyer, por edhe një këngëtare me zë të mrekullueshëm . Që në moshë të vogel ajo ka konkuruar në një kompeticion muzikor në Londer ku edhe ka dalë fituese.
Ozcan Deniz është një tjetër emër mjaft i njohur në Turqi. Ai ka lindur në 19 Maj 1972 në Ankara. Deniz është aktor, këngëtar, tekstshkrues dhe regjisor. Aktualisht, aktori 44 vjeçar është ndër më të paguarit në Turqi. Karriera e tij arstistike ka nisur që në vitin 1994 dhe numëron mbi 20 role në filma dhe seriale. Ozcan Deniz ka fituar gjithashtu dhjetëra çmime kombëtare dhe ndërkombëtare. Në vitin 2017, ai interpretoi në rolin protagonist në serialin “Nusja nga Stambolli”.
Fatma İpek Bilgin ka lindur në 24 Mars në 1956 në Stamboll dhe është e njohur si aktore dhe regjisore teatri dhe përkthyese. Ajo punoi për vite me radhë në Teatrin e Ankarasë. Fatma İpek Bilgin është aktore shumë e njohur në Turqi dhe fituese e disa çmimeve. Disa nga rolet e saj më të njohura kanë qenë në serialet si “Maral”, “Ezel”, “Nusja nga Stambolli”, etj.

3115 shikime · 220 days ago

http://www.dasimperium.com/wp-content/uploads/2016/09/nik-1024x724.jpg

Nik Xhelilaj po shfaqet në ekranet turke me interpretimin e tij në "Donulay". Seriali është shkruar nga Çağrı Bayrak, me regji të Yağmur Ünal dhe Med Yapım dhe në të interpretojnë disa emra të njohur të kinemasë turke si Ozge Gurel, Can Yaman, Turku Turan etj.

Shtypi turk u shpreh menjëherë për aktorin shqiptar që në momentin që ai u përzgjodh për këtë rol. Ata e cilësojnë Xhelilaj si një aktor të talentuar i cili premton shumë. Nuk është hera e parë që Nik shfaqet në një serial turk. Ai ka interpretuar edhe në "Her sevda Bird veda" dhe "Kayip Sehirdhe".

603 shikime · 251 days ago

http://media.sinematurk.com/film/9/e4/b6e42f20101a/intikammm.jpg

Një prej serialeve më të të ndjekur në Turqi, por edhe në të gjitha vendet ku është transmetuar “Hakmarrje”, ka zëvendësuar aktorin kryesor në krah të Beren Saat, protagonistes që është e njohur edhe nga publiku shqiptar për rolet në shumë seriale.

Aktori Nejat Isler, i cili luante rolin e Ryzgarit në serial, është zëvendësuar në sezonin e dytë nga aktori Yigit Ozsener, i njohur në Shqipëri për rolin e Xhengizit në serialin “Ezel”.

Mediat turke shkruajnë se Ryzgari, pak kohë më parë ka pasur probleme serioze me shëndetin – arsyeja e largimit nga ky prodhim televiziv. Pasi pati disa shqetësime, Isler u shtrua në spital ku iu nënshtrua një kontrolli të rreptë dhe një qëndrimi prej 95 ditësh në reanimacion.
Diagnoza me të cilën mjekët përshkruan gjendjen e tij u quajt shoku septik – një sëmundje e rrallë dhe e rrezikshme deri në humbje jetë, nëse nuk kapet në kohë. Kjo gjendje e bëri aktorin të heqë dorë përfundimisht nga seriali “Hakmarrje” dhe t’i nënshtrohet një kure intensive.

778 shikime · 255 days ago

https://img.acunn.com/uploads/icerikler/2017/03/17/handekutu155190633758cb9c88eab71.jpg

Dy aktoret me te famshem per momentin, Aras Bulut Iyinemli (Umuti nga seriali Brenda-Icerde) dhe Hande Ercel (Hayati nga seriali Dashuria nuk do fjale) kane realizuar se bashku nje reklame per kompanin DeFacto...Shpresojme qe nje dite do te aktorjne se bashku ne nje serial...PEr me teper shikoni reklamen me poshte..

591 shikime · 257 days ago

http://www.yenialanya.com/images/haberler/2017/06/tuba_buyukustun_ve_onur_saylak_bosandi_h255258_be519.jpg

Pas nje mosmarveshje qe kishin cifti Tuba Buyukustun dhe bashkeshorti Onur Saylak vendosen qe perfundimisht te japin fund marteses se tyre..Cifti ishin martuar 6 vite me pare, dhe nga kjo martese kane dy femije binjeq..

Tuba Buyukustun koheve te fundit ne vendin tone njihet nga seriali me i ri Cesur ve Guzel (Guxim dhe Bukuri) ne te cilin ndan rolin kryesor me aktorin Kivanc Tatlitug...

692 shikime · 257 days ago

http://cdn.turkishcelebritynews.com/wp-content/uploads/2016/01/burak-ozcivit-and-fahriye-evcen-christmas-poster.jpg
Fahrije Evxhen dhe Burak Ozçevit do të ulen në tavolinën e celebrimit në datë 29 Qershor. Deri tani i kanë mbajtur të fshehta detajet e dasmës por tashmë kanë filluar të zbulohen. Një fans arab nga lindja e mesme shprehur dëshirën për të sponsorizuar dasmën e çiftit dhe i ka propozuar atyre që ta bëjnë dasmën në Dubai. Ozçeviti e ka refuzuar këtë ofertë duke thënë se do ta bëjë vetë dasmën e tij. Sipas informacioneve që kanë dhënë të afërmit e çiftit, ata do t'i thonë"po" njëti-tjetrit në vilën e Sahit Hailm Pashasë në Sarëjer.
http://www.tring.al/images/news2017/Qershor/sait_galeri_4.jpg
Ata do të paguajnë secili nga 150 euro për të hyrë në vilë. Me të gjitha detajet e dasmës po merret vetë Fahrije Evxhen. Në dasmën e Fahrijes dhe Burakut do të jenë 500 të ftuar. Vetëm për rezervimin e ambinetit me pamje nga ngushtica, Burak Ozxhevit ka shpenzuar 300 mijë lira.

970 shikime · 261 days ago

http://www.tring.al/images/news2017/Qershor/vfdszgsg.jpg

E njohur për të gjithjë si Defne, Elcin Sangu është një aktore shumë e famshme dhe e kërkuar. Çdo dalje e saj shoqërohet gjithmonë me fotografi nga paparacët apo pyetje nga gazetarët. Këtë fundjavë, ajo është parë duke shëtitur në plazh dhe menjëherë gazetarët kanë nisur pyetjet e tyre. Ja çfarë ka treguar Elcin! "Nuk jam duke u marrë me asgjë për momentin. Po pushoj. Shumë shpejt do të shkoj me pushime. Është një vend që gjithmonë kam dashur ta vizitoj dhe mendoj se tani ka ardhur koha". E pyetur për një martesë të afërt me biznesmenin Yunus Özdiken, ajo ka rrëfyer: "Me zemër jam e martuar me Yusuf, por nuk kemi ndonjë plan për momentin." Gjithashtu, aktorja ka treguar se nuk është e sigurt cili do të jetë projekti i saj i radhës, një film apo një serial.

879 shikime · 264 days ago

http://www.halktvhaber.com/resimler/video/630/223.jpg

Seriali me i ndjekur kete sezon ne turqi, por edhe ne vendin tone, po i afrohet fundit...Sic e shofim edhe ne fragmanin e epizodit 37, kane ngelur vetem 3 epizode deri ne perfundimin e ketij super seriali, qe tregon nje histori te dy vellezerve te cilet luftojne njeri tjetrin pa e ditur se jane vellezer... Por ne epizodin e kesaj jave qe u transmetua ne Turqi, Sarpi dhe Merti(Umuti) kutpojne qe jane vellezer keshtu qe tashme fillon koha kur te dy se bashku do te luftojne Kebapci Xhelalin, personi qe ju ka prishur jeten ... Gjithashtu ne epizodin 37 qe do te transmetohet diten e Hene, Merti (Umuti) do te bashkohet edhe me nenen e cila me vite te tera nuk ka besuar asnjeher se ai eshte i vdekur...

1325 shikime · 265 days ago

http://www.tring.al/images/news2017/Qershor/196.jpg

Defne organizon një surprizë për t’i dhënë lajmin e shtatzënisë Omerit. Por një surprizë e bukur pret edhe Sinanin, i cili çmendet nga gëzimi. Në festën e ditëlindjes së vajzës së Omerit dhe Defnes do të mblidhen të gjithë dhe mes gëzimit e kujtimeve të gjithë do të kuptojnë se jeta është vërtet e bukur.


1745 shikime · 266 days ago

http://www.tring.al/images/fotogaleri/MAJ/n/Salih-Bademci.jpg
Në "Dashuri me Qira" ai luante rolin e Sinan, një nga aktorët më të rëndësishëm në rol dytësor. Salih Bademci do të vijë sërisht në ekranin e Tring në rolin e Fikret Böran në serialin "Nusja nga Stambolli". Në këtë serial, ai interpreton në krah të Asli Enver dhe Ozcan Deniz.
http://www.tring.al/images/fotogaleri/MAJ/n/gallery_3269_40hOXpzoG3cN646.jpg
Salih Bademci është një aktor i mirënjohur në Turqi. Ai ka lindur më 18 Gusht 1984 në Izmir të Turqisë. Salih ka interpretuar në një sërë serialesh si "Fatih", "Zeytin Tepesi", "Ulan İstanbul" etj.
http://www.tring.al/images/fotogaleri/MAJ/n/Banerat.jpg

SPONSORS

SPONSORS